Ania z Zielonego Wzgórza
Świat Ani Shirley
 
Ania z Zielonego Wzgórza

Obchody „Stulecia Ani z Zielonego Wzgórza” w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

25 kwietnia 2008r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się impreza związana ze „ Stuleciem Ani z Zielonego Wzgórza”.

  • Został rozstrzygnięty konkurs szkolny na najładniejszy portret „Ani”. Jury przyznało nagrody w 2 kategoriach wiekowych w szkole podstawowej.

  • Uczniowie gimnazjum otrzymali nagrody (3 główne) za udział w konkursie plastycznym „Zielone Wzgórze – urokliwe miejsce na Ziemi”.

Prace wyeksponowano w bibliotece szkolnej.

  • Aby przybliżyć twórczość L. M. Montgomery zorganizowano okolicznościową gazetkę oraz wystawę różnych wydań Ani z Zielonego Wzgórza.

Uczniowie którzy przynieśli książki z domowych biblioteczek brali udział w konkursie na „Najładniejsze wydanie Ani”. Przyznano 3 nagrody w tej kategorii.

  • Nauczyciele bibliotekarze wspólnie z  polonistką  zorganizowali turniej wiedzy o „ Ani z Zielonego Wzgórza” dla klas 4- 6 szkoły podst.

Dodatkowym punktem programu były  scenki nawiązujące do przeczytanej lektury, przygotowane przez uczniów poszczególnych klas.
W turnieju drużynowym zwyciężyła klasa 4 b, natomiast najciekawsze scenki przygotowały grupy uczniów z klas 6b i 4c.

  • Uczennice z klas 1-6 przebrały się w stroje z epoki Ani i starając się wcielić w postać rudowłosej dziewczynki  prezentowały się jako Ania Shirley.

Spośród uczestniczek tej konkurencji wyróżniono 5 dziewczynek (z klas: 1, 4 i 6).

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie  ze strony Wydawnictwa Literackiego w  postaci książek na nagrody dla uczniów.

Małgorzata Dudek, Maria Głowacka, Elżbieta Turek

 

Ania z Zielonego Wzgórza